Menu Zamknij

OGŁOSZENIA PARAFIALNE- 27.09.2020- XXVI Niedziela zwykła

 1. Jutro obchodzimy wspomnienie błogosławionego ks. Michała Sopoćko, Patrona Miasta Białegostoku. W tym dniu przypada również 27. rocznica śmierci ks. Arcybiskupa Edwarda Kisiela.
 2. We wtorek przypada święto świętych Archaniołów Michała Gabriela i Rafała z tej racji dzisiaj w naszym kościele o godzinie 18.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji Policji województwa Podlaskiego- św. Michała.
 3. W czwartek przypada wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, której obraz czcimy w bocznej kaplicy naszej świątyni.
 4. W czwartek rozpoczynamy nowy miesiąc, październik różańcowy
  1. W tym tygodniu wypada również pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca
  2. W piątek odwiedziny chorych od godziny 9.00.
 5. Zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową w Kościele jak również do odmawiania różańca w domach całymi rodzinami. W Kościele w dni powszednie o godzinie 17.30.
  1. W środy modlitwę różańcową prowadzą dzieci.
  2. W piątki młodzież.
  3. W niedzielę po Mszy Św. o godzinie 9.00 przy bocznych ołtarzach.
 6. Za tydzień zapraszamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwie dziękczynnym – zakończenie obchodów Jubileuszu 500-lecia parafii  o godzinie 9.00.
  1. Poświęcenie metalorzeźby przy wejściu do Kościoła.
  2. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa Henryka Ciereszko z udziałem zaproszonych gości.
  3. W przyszłą niedzielę wyjątkowo procesja eucharystyczna na zewnątrz Kościoła, zapraszamy do udziału dzieci i dorosłych.
 7. Przy wejściu zbierane są podpisy pod zakazem marszów LGBT na ulicach polskich miast.
 8. Bóg zapłać za bezimienną ofiarę 1000zł na potrzeby parafii.

Św. Jan Paweł II zachęcał do modlitwy różańcowej i sam ciągle modlił się na różańcu. Wprowadził nową część Tajemnic Światła. W historii świata i Kościoła przez modlitwę różańcową dokonywały się różne cuda jak zwycięstwo pod Lepanto czy inne. Przez tę modlitwę ludzie otrzymują wiele łask. Maryja często zachęcała do tej modlitwy. Przy objawieniach w Fatimie mówiła do dzieci

Udostepnij:
Opublikowany wKRONIKA