Menu Zamknij

List Ks. Proboszcza do Parafian – wakacje 2020

Drodzy Parafianie!
Przeżywamy czas wakacji, urlopów, wypoczynków. W tym miesiącu w tradycji naszej parafii mieszkańcy niektórych miejscowości zamawiają intencje Mszy Św. i modlą się za wszystkie rodziny, za dzieci, młodzież, o dobre urodzaje, błogosławieństwo w pracy, a także za zmarłych ze swoich rodzin i miejscowości. Każda wieś ma swoje patronalne święto, a mieszkańcy gromadzą się przy krzyżach i kapliczkach, a nawet procesją przechodzą przez swoją miejscowość. Zachęcam do utrzymania tych pięknych zwyczajów. Zachęcam szczególnie nowe rodziny, które osiedlają się w naszej parafii o włączanie się do takiej wspólnoty danej miejscowości i wspólna modlitwę w codziennych potrzebach. Niech to jednoczy i zespala wspólnoty danej miejscowości i całą parafię. Do zobaczenia w parafialnym kościele na niedzielnej Mszy Św. Dobrych wakacji.

Ks. Proboszcz Leon Grygorczyk

Udostepnij:
Opublikowany wKRONIKA