Menu Zamknij

Drodzy Parafianie!

Wspólnie przeżywamy wyjątkowy czas i szczególną okoliczność, która dotknęła cały świat i naszą Ojczyznę.

            Zalecenia i rozporządzenia władz państwowych i kościelnych, które kierują się troską o zdrowie nas wszystkich zatrzymują nas w naszych domach na czas walki i opanowanie koronawirusa.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich Parafian, dzieci szkolne młodsze i starsze, które lekcje odrabiają w domach i całe rodziny. Od dzisiaj trwałyby rekolekcje wielkopostne, przygotowania do bierzmowania, wspólne modlitwy i spotkania. Przed nami IV Niedziela Wielkiego Postu. Pan Jezus zawsze jest z nami i przychodzi z pomocą każdemu człowiekowi. W tym fragmencie Ewangelii św. Jana (9,1-41) Pan Jezus przywraca wzrok niewidomemu. On może uleczyć każdego chorego i przywrócić zdrowie ciała, ale także (a może szczególnie) zdrowie duszy. Może uwolnić nas od ślepoty naszych grzechów, nałogów, a głównie od utraty życia wiecznego. Chory z dzisiejszej Ewangelii tego pragnął i dlatego wołał: „Jezusie Synu Dawida, ulituj się nade mną‘’. W rozmowie Pan Jezus zapytał: „Czy ty wierzysz w Syna Człowieczego? On odpowiedział <Wierzę Panie> i oddał Mu pokłon”.

            Łączymy się razem w modlitwie. Zachęcam do korzystania z Radia Maryja, Telewizji Trwam, a także programu pierwszego telewizji (mszach św. i nabożeństwach wielkopostnych).

            Naszą nadzieję niech umacnia oddanie się i zaufanie Matce Bożej Królowej Polski, jak to przez wieki czynił Naród Polski.

                                                                                                          Ks. Proboszcz

Modlitwa św. Bernarda:

Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo, że nigdy nie słyszano, abyś opuściła tego, kto się do Ciebie ucieka, Twej pomocy przyzywa, Ciebie o przyczynę prosi. Tą ufnością ożywiony do Ciebie, o Panno nad pannami i Matko biegnę, do Ciebie przychodzę, przed Tobą jako grzesznik płaczący staję. O Matko Słowa, racz nie gardzić słowami moimi, ale usłysz je łaskawie i wysłuchaj. Amen.

Udostepnij:
Opublikowany wKRONIKA