Menu Zamknij

23 czerwca 2019r.

 1. W ostatnie niedziele zebrano w naszej parafii 550 zł na uczelnie katolickie oraz 1160 zł na wyjazd na Misje młodzieży z naszej archidiecezji. Dziękujemy za złożone ofiary, a ponadto za przygotowanie ołtarzy na trasie czwartkowej procesji dziękujemy
  mieszkańcom Dobrzyniewa Kościelnego i Ogrodnik. BÓG ZAPŁAĆ!
 2. Wciąż jeszcze są dostępne najnowsza książka oraz folder – wydane z okazji 500- lecia naszej parafii – zachęcamy do zaopatrzenia się w te wyjątkowe publikacje.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  -jutro: uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela,
  -w czwartek: zakończenie oktawy Bożego Ciała – oprócz Nieszporów i procesji będzie również w tym dniu błogosławieństwo dzieci oraz poświęcenie ziół i kwiatów,
  -w piątek: uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – z tej racji w tym dniu nie obowiązuje post,
  -w sobotę: uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła – Msze św. w tym dniu będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00, a ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 4. W najbliższy wtorek o godz. 18.00 w Świętej Wodzie będzie Msza św. z modlitwą w intencji Ojczyzny oraz wypominkami za żołnierzy podziemia niepodległościowego – organizatorzy tego wydarzenia serdecznie zapraszają wszystkie środowiska patriotyczne i narodowe.
 5. Przypominamy też, że od 30 czerwca do końca sierpnia nie ma u nas niedzielnej Mszy św. o godz. 10.30.
 6. Za tydzień urząd proboszcza naszej parafii obejmie – przedstawiony nam podczas uroczystości jubileuszowej – ks. kanonik Leon Grygorczyk. Otoczmy go naszą życzliwą modlitwą!
Udostepnij:
Opublikowany wOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE