Menu Zamknij

9 czerwca 2019 r. – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 1. Za każdy dar serca, ofiarność i wszelkie dobro świadczone na rzecz naszej parafii, która dziś obchodzi swój wielki jubileusz – zarówno wszystkim zaangażowanym parafianom, jak też i życzliwym nam osobom z zewnątrz – składamy najgorętsze podziękowania! BÓG ZAPŁAĆ!
 2. Dziś przed kościołem są zbierane ofiary na pokrycie kosztów wyjazdu na Misje w czasie tegorocznych wakacji młodzieży z Diakonii Misyjnej Ruchu Światło-Życie z naszej archidiecezji.
 3. Przypominamy, że uroczysta Msza św. jubileuszowa będzie dziś o godz. 12.00, natomiast nie będzie dziś Mszy wieczornej – z racji na festyn, który potrwa do Apelu Jasnogórskiego o 21.00. Na to uroczyste świętowanie wszystkich serdecznie zapraszamy!
 4. Dziś kończymy okres wielkanocny. Obowiązek dorocznej Komunii św. można wypełnić jeszcze do przyszłej niedzieli – Trójcy Przenajświętszej. Będą wtedy też zbierane ofiary do puszek na uczelnie katolickie.
 5. W liturgii tego tygodnia przypadają: w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła, w środę – wspomnienie bł. Męczenników II wojny światowej, a w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W dniu jutrzejszego święta Msze św.
  będą u nas o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
 6. Od jutra, do godz. 9.00 w najbliższą środę, w tradycyjnym miejscu przy garażach, będzie prowadzona kolejna zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego. Zachęcamy do skorzystania z okazji i włączenia się w tą inicjatywę, która wspiera też polskich misjonarzy.
 7. Apostolstwo Trzeźwości zaprasza na 38. Ogólnopolską Pielgrzymkę na Jasną Górę w intencji Trzeźwości Narodu. Pielgrzymka odbędzie się w najbliższą sobotę i niedzielę.
 8. W dniach 21-23 czerwca b.r. odbędzie się 39. Piesza Pielgrzymka Różanostocka. Zapisywać się można już od jutra – u ks. Krzysztofa – a spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką będzie w Kozińcach, w środę, 19 czerwca, po Mszy św. o godz. 18.00. Tydzień przed pieszą pielgrzymką odbędzie się też pielgrzymka rowerowa do sanktuarium w Różanymstoku, a zapisywać się na nią można przez internet.
 9. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na Międzynarodowy Zjazd Absolwentów Politechniki Białostockiej. Szczegóły oraz rejestracja uczestnictwa – na stronie internetowej.
Udostepnij:
Opublikowany wOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE