Menu Zamknij

26 maja 2019 r. – VI niedziela wielkanocna

 1. W ubiegłą niedzielę na potrzeby seminarium zebrano u nas 3900 zł. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary! Dziękujemy też za hojne ofiary indywidualne, które wpłynęły w ostatnim czasie na potrzeby organizacji Jubileuszu 500-lecia!
 2. Dziś przed kościołem są zbierane ofiary do puszek w ramach akcji CARITAS „Kilometry dobra”.
 3. Dziś po Mszy św. o 10.30, będzie rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Kościół w Dobrzyniewie bliski memu sercu”. Na tą Mszę św., a po niej na słodki poczęstunek w sali parafialnej, zapraszamy wszystkich uczestników konkursu.
 4. Scholę i ministrantów zapraszamy natomiast na spotkanie przy ognisku – dziś, godz. 14.00.
 5. Najbliższe poniedziałek, wtorek i środa, to dni modlitw o dobre urodzaje oraz za kraje głodujące, zaś w liturgii tego tygodnia obchodzimy: w najbliższy czwartek – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej, a w piątek: święto Nawiedzenia św.
  Elżbiety.
 6. Ponadto w tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszosobotnie będzie po Mszy św. o godz. 7.00. Jest to też Międzynarodowy Dzień Dziecka (szczególnie zapraszamy więc w tym dniu na modlitwę wszystkie dzieci), a także początek nabożeństwa czerwcowego, które będzie u nas sprawowane podobnie, jak nabożeństwo majowe.
 7. Za tydzień – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to też I niedziela miesiąca, dlatego też po Mszy św. o 9.00 będzie procesja eucharystyczna; przed kościołem będą też w tym dniu zbierane ofiary do puszek na potrzeby Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie, zaś wspólnota Odnowy w Duchu Świętym będzie zbierać intencje modlitewne na ołtarzu św. Michała.
 8. W roku obchodów Jubileuszu 500-lecia naszej parafii – na tydzień przed główną uroczystością – zapraszamy na niezwykły koncert: już za tydzień, po Mszy św. o godz. 12.00, wystąpi w naszym kościele kwartet wokalny „Tre Donne”, z koncertem zatytułowanym „Ave Maria”. Będą to utwory maryjne różnych kompozytorów oraz inne
  utwory sakralne. Zespół tworzą studentki śpiewu solowego białostockiej filii Uniwersytetu Muzycznego, pod opieką artystyczną dra Andrzeja Teligi. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa!
 9. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza na Dzień Skupienia Grona Przyjaciół naszego Seminarium z poszczególnych parafii – w poniedziałek 3 czerwca 2019 r. o godz. 17.00.
 10. Duszpasterstwo Kobiet Archidiecezji Białostockiej zaprasza w czerwcu na dwie pielgrzymki. Szczegóły na stronie faustyna.archibial.pl.
Udostepnij:
Opublikowany wOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE