Menu Zamknij

5 maja 2019 r. – III niedziela wielkanocna

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane w ostatnim czasie – zarówno na rzecz parafii, jak też i na różne cele pozaparafialne, wśród których zebrano: na renowację chorągwi: 2200 zł; na potrzeby Misji, w II niedzielę Wielkiego Postu: 1160 zł; na fundusz młodzieżowy naszej archidiecezji, podczas bierzmowania: 1090 zł; na potrzeby CARITAS, za świece wielkanocne: 800 zł; na Grób Pański w Jerozolimie, w Wielki
  Piątek: 3250 zł; na uczelnie katolickie, w Poniedziałek Wielkanocny: 3760 zł.
 2. Serdeczne podziękowania składamy również tym osobom, które ugościły pątników wczorajszej Pieszej Pielgrzymki Mężczyzn. BÓG ZAPŁAĆ!
 3. Z racji na dzisiejszy pogrzeb, odwołane zostało dzisiejsze popołudniowe spotkanie scholi. Nowy termin tego spotkania podamy w późniejszym czasie.
 4. Jutro przypada liturgiczne święto św. apostołów Filipa i Jakuba, zaś w środę – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski; jest to także dzień imienin abpa seniora Stanisława Szymeckiego – pamiętajmy w naszych modlitwach o dostojnym solenizancie.
 5. „Jak mówić, żeby się zrozumieć? Co to jest komunikacja? Co powoduje, że nie dogadujemy się w różnych relacjach w naszym życiu?” – to niektóre zagadnienia, które będą poruszone na warsztatach, które w najbliższą sobotę o godz. 12.15 w Wiejskim Domu Kultury w Kozińcach poprowadzi nasza pani psycholog Edyta Zdanuczyk-Żera.
  Zapraszamy bardzo serdecznie!
 6. Spotkanie formacyjne zelatorek i zelatorów Kół Żywego Różańca archidiecezji białostockiej odbędzie się z kolei przy katedrze białostockiej, również w najbliższą sobotę, o godz. 10.00. W programie: konferencja, przygotowanie do pielgrzymki na Jasną Górę na przełomie maja i czerwca b.r. oraz Msza św. o godz. 12.00.
 7. Za tydzień, o godz. 10.30, będzie uroczystość I Komunii św. dzieci z naszej parafii. Z tej racji południowa Msza św. będzie przesunięta na godz. 12.30. Spowiedź dzieci będzie natomiast w sobotę o godz. 9.00.
 8. W niedzielę też rozpoczniemy Czterdziestogodzinne Nabożeństwo, które w tym roku poprowadzi ks. Wojciech Michniewicz, profesor AWSD w Białymstoku. W niedzielę zatem cały dzień, pomiędzy Mszami, będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu. Księża spowiednicy z sąsiednich parafii przyjadą natomiast w poniedziałek i
  wtorek, 13 i 14 maja – i w tych dniach zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Szczegółowy program Mszy św. na te dwa kolejne dni podamy w przyszłą niedzielę.
 9. Za tydzień chcemy też zebrać ofiary do puszek na rzecz rodziny państwa Wojtachów z parafii św. Brata Alberta Chmielowskiego w Mońkach, których dom uległ zniszczeniu w czasie pożaru w marcu b.r. W ich imieniu już dziś dziękuję za wszelką chęć pomocy.
 10. ARiMR przypomina, że 15 maja mija termin składania wniosków o dopłaty.
 11. To już za niecały miesiąc, 9 czerwca, będziemy obchodzić uroczystość 500-lecia naszej parafii. Do wszystkich sołtysów i kół gospodyń z naszych miejscowości zwracamy się z prośbą o czynne włączenie się w organizację zaplanowanego na ten dzień festynu i przygotowanie jakiejś formy poczęstunku od poszczególnych wsi. Może to być konkretna ofiara (przygotowane potrawy, produkty, poświęcony czas), jako forma wdzięczności wobec naszych przodków, którzy na przestrzeni wieków tworzyli tą wspólnotę i historię tych ziem. Kontaktować się w tej sprawie prosimy z p. Anną Kwit – sołtys wsi Letniki.
Udostepnij:
Opublikowany wOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE