Menu Zamknij

28 kwietnia 2019 r. – uroczystość Miłosierdzia Bożego

 1. Przypominamy, że dziś, na początku Tygodnia Miłosierdzia, są zbierane ofiary do puszek na potrzeby CARITAS archidiecezji białostockiej, zaś skarbonki z jałmużną wielkopostną można pozostawić przy ołtarzu.
 2. W liturgii tego tygodnia będziemy obchodzić:
  -w poniedziałek: święto św. Katarzyny Sieneńskiej;
  -we wtorek: uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski;
  -w środę: uroczystość św. Jerzego, patrona archidiecezji białostockiej;
  -w piątek: uroczystość NMP Królowej Polski – Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 12.00 i 18.00; w piątek też swoje święto patronalne, z racji na sąsiedztwo wspomnienia św. Floriana, obchodzą strażacy z naszej gminy – w tym roku Msza św. w ich intencji będzie sprawowana w kościele w Pogorzałkach o godz. 11.00; ze względu na uroczystość, w tym dniu także nie obowiązuje post od
  pokarmów mięsnych; z racji też na święto państwowe oraz przypadający 2 maja Dzień Flagi, pamiętajmy o wyeksponowaniu w tych dniach naszych barw narodowych.
 3. Od środy rozpoczynamy również nabożeństwo majowe. Zachęcamy do
  podtrzymywania tradycji tej modlitwy przy kapliczkach w naszych miejscowościach, zaś majowe w kościele będzie sprawowane po wieczornej Mszy św.
 4. W tym tygodniu przypada także I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek podczas majowego chcemy się modlić w intencji powołań, w piątek nasze modlitwy będziemy zanosić za przyczyną NMP Królowej Polski, zaś nabożeństwo pierwszosobotnie
  będzie po Mszy św. o godz. 7.00.
 5. Najbliższa sobota jest też dniem XXVI Pieszej Pielgrzymki Mężczyzn do Krypna. Miłym zwyczajem każdej pieszej pielgrzymki jest poczęstunek, organizowany zwłaszcza przez parafian tych kościołów, przy których zatrzymują się pątnicy. Postój przy naszym kościele jest planowany od godz. 10.30. Już dziś dziękujemy tym parafianom, którzy zechcą ugościć pielgrzymów na postoju przy naszym kościele, zaś mężczyzn, którzy zapragną dołączyć do pielgrzymki, zapraszamy do zapisywania się w czasie tego postoju i wspólnego wymarszu po jego zakończeniu.
 6. Za tydzień – I niedziela miesiąca: wspólnota Odnowy w Duchu Świętym będzie zbierać intencje modlitewne na ołtarzu św. Michała, mężczyźni z Bractwa będą zbierać ofiary do puszek na renowację naszych chorągwi, po Mszy św. o godz. 9.00 będzie procesja
  eucharystyczna, zaś na godz. 15.00 zapraszamy na spotkanie w ogrodzie przy plebanii dzieci i młodzież z naszej scholi oraz tych wszystkich, którzy chcieliby do śpiewających w scholi dołączyć.
 7. Ks. abp Tadeusz Wojda serdecznie zaprasza na diecezjalne obchody jubileuszu pięćdziesięciopięciolecia kapłaństwa oraz czterdziestolecia święceń biskupich ks. abpa Edwarda – na Mszę św. dziękczynną sprawowaną przez dostojnego jubilata w białostockiej
  katedrze w przyszłą niedzielę o godz. 18.00.
 8. Przed kościołem wciąż też są jeszcze dostępne pamiątki-cegiełki na organizację uroczystości 500-lecia.
 9. Przypominamy też o trwającym konkursie plastycznym pt. „Kościół w Dobrzyniewie bliski memu sercu” – prace będą przyjmowane w parafii do 10 maja, a pełny regulamin konkursu jest dostępny na stronie parafialnej.
Udostepnij:
Opublikowany wOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE