Menu Zamknij

7 kwietnia 2019 r. – V niedziela Wielkiego Postu

 1. Przed kościołem wciąż można nabyć pamiątki, które są cegiełkami na potrzeby organizacji czerwcowej uroczystości 500-lecia naszej parafii.
 2. Są też dostępne „paschałki” CARITAS, a także kwietniowy numer „Dróg Miłosierdzia” oraz bezpłatny egzemplarz czasopisma „Miłujcie się”.
 3. Dziś o godz. 19.00 będzie kolejne spotkanie Komitetu Organizacyjnego obchodów 500-lecia.
 4. W tym tygodniu – 10 i 13 kwietnia – przypadają: kolejna rocznica tragedii smoleńskiej oraz Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy zginęli „na nieludzkiej ziemi”. Z okazji tych rocznic organizowany jest w Białymstoku V Podlaski Marsz Cieni z udziałem grup rekonstrukcyjnych. Szczegóły – na plakatach.
 5. W sobotę, 13 kwietnia, od godz. 10.30 chcemy z przedświąteczną posługą duszpasterską odwiedzić chorych z naszej parafii, z wyjątkiem mieszkańców Letnik, którzy w swojej miejscowości będą mieli spowiedź i Mszę św. w najbliższy czwartek o 8.30.
 6. P. Dyrektor Szkoły w Dobrzyniewie Dużym zaprasza w sobotę, 13 kwietnia, na wydarzenie kulturalne w ramach XVI Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego. Szczegóły – w internecie oraz w gablocie przed kościołem.
 7. Gorąco zachęcamy młodych z naszej parafii do wspólnego świętowania Diecezjalnego Dnia Młodzieży, który odbędzie się również w najbliższą sobotę. W programie: Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy o godz. 16.00 w katedrze białostockiej, a od godz. 17.00 spotkanie młodych w Zespole Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej. Chętnych do udziału w tym wydarzeniu prosimy o kontakt w dniu dzisiejszym z ks. Marcinem.
 8. Za tydzień – Niedziela Palmowa. Podczas każdej Mszy św. będziemy święcić palmy, procesja z palmami będzie o godz. 9.00, natomiast wyjątkowo w tym roku nie będzie tego dnia nabożeństwa Drogi Krzyżowej.
 9. 14 i 15 kwietnia są organizowane wielkopostne rekolekcje związków
  niesakramentalnych. Szczegóły – w internecie oraz na plakatach.
Udostepnij:
Opublikowany wOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE