Menu Zamknij

24 marca 2019 r. – III niedziela Wielkiego Postu

 1. Decyzją naszego pasterza, ks. abpa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego, w parafii pw. Zwiastowania NMP w Dobrzyniewie Kościelnym nie będzie w najbliższych miesiącach sprawowany urząd proboszcza. Dla „zapewnienia właściwej opieki duszpasterskiej wiernych” funkcja administratora naszej parafii została tymczasowo
  powierzona – z dniem 22 marca b.r. – proboszczowi parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy w Kozińcach, ks. Krzysztofowi Kowalewskiemu, który już dziś dziękuje za serdeczne przyjęcie dobrzyniewskiej wspólnocie kapłańskiej oraz poleca się modlitwie i życzliwej współpracy wszystkich naszych parafian.
 2. Dziś przed kościołem są zbierane ofiary do puszek na potrzeby Misji.
 3. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza do świętowania Dnia Świętości Życia, który przypada w dniu jutrzejszym. Modlimy się w sposób szczególny w intencji życia ludzkiego, świętego od poczęcia, aż do naturalnej śmierci. Wyrazem troski o dar życia jest m. in. dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jest to modlitewna pomoc dzieciom poczętym, jeszcze nienarodzonym, a zagrożonym w swoim istnieniu oraz szczególne wsparcie rodzicom tego dziecka. Główne uroczystości będą miały miejsce w katedrze białostockiej, a duchową adopcję można podjąć również w każdej parafii podczas każdej Eucharystii. Druki deklaracji duchowej adopcji można znaleźć przy wyjściu z kościoła lub
  w zakrystii.
 4. W zakrystii są też dostępne „paschałki” CARITAS na stół wielkanocny.
 5. Jutro w naszej parafii obchodzimy doroczny odpust Zwiastowania NMP. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Przed południem homilie odpustowe będzie głosił – znany nam – ks. prałat Stanisław Hołodok, zaś podczas wieczornej Eucharystii ks. bp Henryk
  Ciereszko udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Próba dla młodzieży przed tą jutrzejszą uroczystością będzie dziś po Mszy św. o godz. 12.00.
 6. Od czwartku do soboty będziemy natomiast przeżywać wielkopostne rekolekcje, które w tym roku poprowadzi ks. Marek Czech z białostockiej katedry. Msze św. z nauką rekolekcyjną i okazją do spowiedzi będą w tych dniach sprawowane o godz. 9.00 i 18.00.
  Zechciejmy dobrze wykorzystać ten czas, a zwłaszcza obecność księży spowiedników z sąsiednich parafii.
 7. Dzieci i młodzież z naszych szkół zapraszamy – w ramach rekolekcji szkolnych – na Mszę św. sprawowaną w naszym kościele w czwartek o godz. 16.00 oraz na Drogę Krzyżową – w piątek o 17.00. Zauważmy, że to nabożeństwo będzie w tym tygodniu – z racji na rekolekcje – wcześniej niż w inne piątki Wielkiego Postu.
 8. W najbliższym czasie są w archidiecezji organizowane rekolekcje wielkopostne dla parlamentarzystów, pracowników administracji, prawników oraz dla małżonków. Szczegóły – na stronie internetowej.
 9. 28 marca b.r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbędzie się premiera filmu Michała Kondrata pt. „Miłość i Miłosierdzie”. Film opowiada historię św. Faustyny Kowalskiej i kultu Bożego Miłosierdzia. Bilety są do nabycia w kasach opery oraz przez internet.
 10. Od przyszłej niedzieli będą dostępne pamiątki 500-lecia naszej parafii, które są swoistymi „cegiełkami” na rzecz obchodów czerwcowego jubileuszu. Za tydzień także, po wieczornej Mszy św., będzie spotkanie Komitetu Organizacyjnego tych obchodów.
 11. Przypominamy też, że w przyszłą niedzielę będzie już obowiązywał tzw. „czas letni”.
Udostepnij:
Opublikowany wOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE