Menu Zamknij

6.11.2016r.

Ogłoszenia duszpasterskie 6.11.2016 r.

1. W piątek 11 listopada w Święto Niepodległości Msze św. w naszym kościele będą odprawiane wg następującego porządku: o godz. 7:00, o godz. 9:00 za mieszkańców Dobrzyniewa Dużego, którzy oddali życie za wolność i niepodległość Polski, o godz. 12:00 w intencji Ojczyzny z udziałem władz lokalnych oraz o godz. 18:00 Na ten dzień polscy biskupi udzielają dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

2. 11 listopada wspominamy św. Marcina z Tours, Patrona pracującego w naszej parafii ks. Marcina Piętki. Dostojnego solenizanta polecajmy Bogu w naszych modlitwach.

3. W następną niedzielę, w ramach pomocy prześladowanym Kościołom, będziemy zbierać do puszek ofiary na pomoc chrześcijanom w Iraku.

4. Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom kwestującym w uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu w Dobrzyniewie. W tym dniu zebrano do puszek prawie 6 i pół tysiąca złotych. Dziękujemy także sprzedawcom kwiatów i zniczy, który na rzecz parafii przekazali kwotę 1145zł. Przy tej okazji szczególnie dziękujemy panu Markowi Jakubowskiemu, który przez 4 dni prowadził zbiórkę pieniędzy na rzecz naszego cmentarza.

5. W niedzielę, 20 listopada 2016 roku, w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, papież Franciszek uroczyście zamknie Nadzwyczajny Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. Uczyni to poprzez symboliczny gest zamknięcia Drzwi Świętych w Bazylice św. Piotra w Rzymie. Zgodnie z wolą Ojca Świętego, zamknięcie Roku Miłosierdzia we wszystkich diecezjach Kościoła Katolickiego nastąpi tydzień wcześniej. W Archidiecezji Białostockiej obrzęd Zamknięcia Roku Miłosierdzia zostanie dokonany w Katedrze w niedzielę, 13 listopada o godz. 18:00, w ramach tegorocznej Nowenny Opieki NMP Matki Miłosierdzia.

6. Kolejnym znaczącym gestem upamiętniającym 1050 rocznicę chrztu Polski będzie akt osobistego przyjęcia Chrystusa za swojego Króla i Pana. To wydarzenie dokona się 19 listopada w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, a następnie 20 listopada w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, we wszystkich świątyniach Kościoła katolickiego w Polsce. Pragniemy się i my włączyć w duchowe przygotowanie do tego aktu przez dziewięciodniową modlitwę (nowennę), którą rozpoczniemy w dniu 11 listopada.

7. Zapraszamy do lektury nowego numeru „Dróg Miłosierdzia”, którego tematem są słowa „Bądźcie mocni w Chrystusie”. Podjęte zagadnienia ukazują zwycięstwo Boga nad siłami ciemności w nieustannie toczącej się wokół nas walce między dobrem i złem. Na ten temat wypowiadają się teolog dogmatyk i wieloletni egzorcystą. Proponujemy też skierowany przede wszystkim do rodziców i wychowawców artykuł poświęcony aktualnym zagrożeniom niesionym przez współczesną kulturę masową.

Udostepnij:
Opublikowany wOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE