Menu Zamknij

Bierzmowanie 2014

W uroczystość św. Józefa – Oblubieńca NMP podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 w naszej Parafii 55 osób przyjęło sakrament bierzmowania. Udzielił go Ks. Abp. Stanisław Szymecki.

Po trzech latach przygotowań na płaszczyźnie intelektualnej i duchowej nadszedł czas na wypowiedzenie pragnienia przyjęcia Ducha Świętego. Młodzieży towarzyszyli rodzice, świadkowie bierzmowania, najbliżsi oraz niemałe grono parafian. Cieszyła obecność wielu nauczycieli, o których Ks. Arcybiskup powiedział, że są „dobrymi nauczycielami, skoro towarzyszą swoim wychowankom w tak ważnej dla nich chwili”. Wzruszającym momentem był obrzęd poświęcenia pamiątkowych krzyży. Ks. Abp. Stanisław zaprosił rodziców do siebie, w pobliżu ołtarza, gdzie zwrócił się do nich bardzo osobiście, dziękując za wychowanie dzieci i prosząc o dalsze chrześcijańskie wychowanie. Następnie poprosił, by rodzice ucałowali poświęcone krzyże i założyli je swoim dzieciom, jako znak nieskończonej miłości.

Dziękujemy Ks. Arcybiskupowi za wygłoszone do nas Słowo Boże i świadectwo pięknej biskupiej posługi, kapłanom i katechetom za przygotowanie uroczystości, chórowi, scholi i ministrantom za posługę, a wszystkim obecnym za obecność i modlitwę. Młodzieży życzymy nieustannego otwierania się na uskrzydlającą miłość Boga.

Udostepnij:
Opublikowany wKRONIKA