Menu Zamknij

Panie, naucz nas się modlić – spotkanie 'Osiemnastki’

W niedzielę Chrztu Pańskiego – 13 stycznia, Mszą Świętą o godz. 18:00 rozpoczęliśmy kolejne spotkanie „Osiemnastki”. W kazaniu ks. Łukasz przypomniał, że od momentu chrztu staliśmy się chrześcijanami, czyli ludźmi naśladującymi Chrystusa. Zobowiązuje to do konkretnego stylu życia i nie może ograniczać się tylko do spełniania religijnych praktyk. Jezus po przyjęciu chrztu oddał się modlitwie (por. Łk 3, 21). To wezwanie dla nas. Aby zatroszczyć się o nasze chrześcijaństwo, musimy walczyć o czas na przebywanie z Bogiem.

Tej kwestii dotyczyło spotkanie po Eucharystii, które odbyło się pod hasłem: „Panie, naucz nas się modlić – czyli jak i po co się modlić”. Zaproszonym Gościem był ks. Zbigniew Snarski- ojciec duchowny Seminarium Duchownego. Powiedział nam o istocie modlitwy jako spotkaniu z Bogiem i uwielbianiu Go. Zwrócił uwagę na to, że dobrze jest najpierw Bogu dziękować. Wspomniał św. Augustyna, który powiedział, że „Bóg nie wysłuchuje naszych modlitw, bo się modlimy źli, źle i o złe rzeczy”. Źli jesteśmy wówczas, gdy np. trwamy w nieprzebaczeniu, źle się modlimy – gdy tylko prosimy, a o złe rzeczy prosimy- gdy próbujemy żyć po swojemu.

Dziękuję ks. Zbyszkowi za świadectwo i praktyczne wskazówki dotyczące życia modlitwy, scholi za śpiew, ministrantom za posługę, a przede wszystkim tym, którzy odpowiedzieli na zaproszenie.
Kolejne spotkanie 3 lutego. Do zobaczenia!

Udostepnij:
Opublikowany wKRONIKA