Menu Zamknij

Pielgrzymka do Sokółki

W sobotni poranek, 17 listopada, 40-osobowa grupa ze scholi i ministrantów naszej Parafii wyjechała wraz z p. Marysią Grzegorczyk i ks. Łukaszem Kisielewskim na pielgrzymkę.

Odwiedziliśmy kościół pw. Św. Antoniego Padewskiego w Sokółce, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. W tym szczególnym miejscu, w którym Pan Jezus przypomniał o swojej obecności w Eucharystii, modliliśmy się za nasze rodziny i wspólnotę Parafialną. W sposób szczególny prosiliśmy Pana Jezusa o powołania kapłańskie i zakonne z naszej Wspólnoty. Po zakończonej Eucharystii, spotkała się z nami s. Julia, ze Zgromadzenia Sióstr Eucharystek. Siostra opowiedziała nam o wydarzeniu Eucharystycznym, które miało miejsce w Sokółce.

Po zakupieniu pamiątek pojechaliśmy do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie. Tam modliliśmy się w kościele i przy Grocie z cudownym źródełkiem. Spotkał się z nami ks. Alfred Butwiłowski- Kustosz Sanktuarium. Opowiedział nam o historii tego miejsca. Kolejnym etapem naszej pielgrzymki było spotkanie w „Kaplicy Uśmiechu” przy Sanktuarium w Świętej Wodzie, gdzie przy ognisku i na placu zabaw cieszyliśmy się swoją obecnością.

Do zobaczenia na następnym wyjeździe…

Udostepnij:
Opublikowany wKRONIKA