Menu Zamknij

Pamiętajmy o modlitwie

“Modlitwa za zmarłych jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i w przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatniego oczyszczenia, by dostąpić radości nieba” – tak mówił Jan Paweł II w listopadzie 2003 roku w rozważaniach “Anioł Pański”.

Kościół więc nieustannie powierza w modlitwie zmarłych, którzy byli z danej wspólnoty. W tym roku w naszej parafii wprowadzamy nową formę wypominek.

Modlitwa za zmarłych odbędzie się 2, 3, 4 i 5 listopada 2011r. W tych dniach nabożeństwo rozpocznie się o godzinie 17.00 różańcem wraz z odczytaniem wypominek. Następnie o 18.00 będziemy uczestniczyć w Nieszporach Żałobnych i Mszy Świętej w intencji wspominanych zmarłych. Całość zakończymy wspólną modlitwą Anioł Pański.

Polecane dusze zmarłych wypisujemy na drukach do wypominek. Znajdują się one w kościele na stoliku pod chórem, bądź można je pobrać klikając na poniższy link wypominki_dobrzyniewo.
Na kartkach należy podać również datę dnia (2, 3, 4 lub 5 listopada), w którym chcemy aby były odczytane wypominki za naszych bliskich zmarłych. Wypełnione kartki przynosimy do zakrystii lub kancelarii.

Prawdziwa MIŁOŚĆ nigdy nie ustaje trwa bowiem w modlitewnej pamięci…
Niechaj więc i Twoja miłość przekroczy próg czasu…
Wypisz wypominki za tych, którzy odeszli i włącz się w żywą modlitwę Kościoła.

Udostepnij:
Opublikowany wKRONIKA