Menu Zamknij

Ogłoszenia Parafialne III Niedziela Wielkiego Postu – 12.03.2023 r.

1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w miłosierdzie Boże. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będą konkretne wyrzeczenia, niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest przecież naszym obowiązkiem.

2.Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa w środy ze szczególnym udziałem dzieci o godz. 17.30. Droga Krzyżowa dla wszystkich w piątki o 17.30. Gorzkie Żale we wtorki po wieczornej Mszy Św. i w niedziele po Mszy o 9.00.

3. Dziś o godz. 15.00 Droga Krzyżowa w Nowym Aleksandrowie i Leńcach, za tydzień w Dobrzyniewie Dużym i Jaworówce.

4. W poniedziałek, 13 marca, przypada 10 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy Ojca Świętego Opatrzności Bożej oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach.

5. Następna niedziela to dzień Imienin Ks. Arcybiskupa Józefa Guzdka Metropolity Białostockiego. W sobotę dzień Imienin Ks. Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego. Msza Św. z okazji w intencji Dostojnych Solenizantów w Archikatedrze białostockiej w sobotę, 18 marca br. o godz. 18.00.

6.Rekolekcje Wielkopostne parlamentarzystów, pracowników administracji rządowej i samorządowej oraz prawników odbędą się
w dniach 19-21 marca, niedziela – poniedziałek – wtorek, w Starym kościele farnym w Białymstoku. Msza św. codziennie o godz. 19.30.

7. Za tydzień spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich Rodziców na Mszy Św. o godz. 10.30.

8. W Uroczystość Zwiastowania NMP o godz. 9.00 odbędzie poświęcenie i wmurowanie kamienia węgielnego budującej się plebanii.

9. W przyszłą niedzielę spotkanie rady ekonomiczno – duszpasterskiej po Mszy o godz. 10.30 w salce parafialnej.

Udostepnij:
Opublikowano wKRONIKA