Menu Zamknij

Ogłoszenia Parafialne II Niedziela Wielkiego Postu – 05.03.2023 r.

1.Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji, dni skupienia czy specjalnych nabożeństw pokutnych. Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia, pogłębienia naszej komunii z Bogiem.

2.W Wielkim Poście serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych . Droga Krzyżowa w środy ze szczególnym udziałem dzieci o godz,17.30. Na to nabożeństwo zapraszamy nie tylko dzieci, także młodzież i rodziców. Droga Krzyżowa dla wszystkich w piątki o 17.30.

Gorzkie Żale we wtorki po wieczornej Mszy Św. i w niedziele po Mszy o 9.00. Zachęcamy do odprawiania tych nabożeństw w domach, czy wiejskich kaplicach

3. Dziś o godz. 15.00 Droga Krzyżowa w miejscowościach Ponikła i Bohdan. Za tydzień w Leńcach i Nowym Aleksandrowie

4. Dzisiaj są 90-te urodziny Ks. Józefa Zubowskiego. Polecajmy Panu Bogu w naszych modlitwach Dostojnego Jubilata. Ks. Józef dziękuje za pamięć i przekazane intencje Mszy Św.

5. Dziś przed kościołem zbieramy ofiary do puszek na dzieło pomocy misjom „Ad Gentes”.

6. Za tydzień zbiórka ofiar na tacę na budowę ołtarza MB Ostrobramskiej w Katedrze Białostockiej.

7.Dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii zebraliśmy 4408zł, na Ukrainę 3378zł.

8. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach.

9. Za tydzień spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania na Mszy Św. o 10.30. Po tej Mszy Św. spotkanie rady ekonomiczno-duszpasterskiej w salce przy kościele.

10. Jest nowy numer czasopisma „ W służbie miłosierdzia”. Zachęcamy do nabywania i lektury.

11. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 24, 25 i 26 marca.

12.Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej serdecznie zaprasza na rekolekcje wielkopostne dla Związków Niesakramentalnych, które odbędą się w dniach 9 i 10 marca 2023 r. (czwartek i piątek). Msza Święta z nauką rekolekcyjną będzie odprawiana o godz. 17:30 w starym kościele Farnym.

13. Caritas organizuje akcję „Torby Samarytanki”. Torby są wyłożone na stolikach za ławkami. Torby trzeba napełnić produktami spożywczymi o długim terminie przydatności i dostarczyć do parafii albo siedziby Caritas przy ul. Warszawskiej.

Udostepnij:
Opublikowano wKRONIKA