Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne- III Niedziela zwykła- 22.01.2023

  • W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, trudy i cierpienia.
  • W ostatnim czasie obchodziliśmy Dzień Babci oraz Dzień Dziadka. Serdeczną pamięcią obejmijmy nasze drogie babcie i drogich dziadków, módlmy się za tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana.
  • W środę, 25 stycznia, przypada święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Zakończenie Tygodnia Jedności Chrześcijan.
  • Na stolikach, za ławkami są do nabycia świece gromniczne
  • Trwają odwiedziny duszpasterskie. W tym tygodniu zakończenie. Bardzo dziękujemy za serdeczne przyjmowanie w swoich domach. Dziękujemy za ofiary składane na budowę plebanii oraz wszystkie pozostałe.

Dzisiejsza niedziela w całym Kościele powszechnym obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego. W liście apostolskim z września 2019 roku ustanawiającym tę niedzielę papież Franciszek napisał: „Ciągłe czytanie Pisma Świętego i uczestnictwo w Eucharystii pozwalają rozpoznać osoby należące do siebie nawzajem. Jako chrześcijanie jesteśmy jednym ludem kroczącym w historii, jesteśmy silni obecnością Pana pośród nas, który do nas przemawia i nas karmi. Dzień poświęcony Biblii nie powinien być «raz w roku», ale w każdym dniu roku, ponieważ musimy pilnie stać się bliscy Pismu Świętemu oraz Zmartwychwstałemu, który nigdy nie przestaje dzielić się słowem i Chlebem we wspólnocie wierzących. W tym celu musimy wejść w bliską relację z Pismem Świętym, w przeciwnym razie nasze serce pozostanie zimne, a oczy zamknięte, dotknięte niezliczonymi formami ślepoty”.

Udostepnij:
Opublikowano wOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE