Menu Zamknij

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA– 20.11.2022 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla, a od 1969 roku także Króla Wszechświata, przenika podwójne przesłanie. Chodzi o zrozumienie, jaka jest rola Chrystusa w dziejach zbawienia i odkrycie, kim jest On dla nas osobiście. Królowanie Jezusa nie jest egoistycznym narzucaniem swej woli i władzy, aby jak najbardziej wykorzystać poddanych, lecz jest cierpliwym czekaniem na każdego, kto w swojej wolności i pokorze zbliży się do Niego, aby zaczerpnąć ze zdrojów zbawienia. Jezus króluje z wysokości krzyża. To co przez Jego oprawców zostało przewidziane jako kara, poniżenie i upokorzenie, staje się znakiem Jego mocy i panowania.

Niech słowo Boże pomoże nam nieustannie poddawać się królowaniu Jezusa.

  1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa.
  2. We wtorek, 22 listopada, przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, Panu Organiście i Pani Organistce, scholi, chórzystkom, chórzystom składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze. Chór zapraszamy na wieczorną Mszę Św. i wspólną modlitwę w intencji śpiewających.
  3. Osoby, które odbywają 33 – dniowe rekolekcje zawierzenia zapraszamy na konferencje w środę na Mszy Św. o godz. 18.00.
  4. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy nowy rok liturgiczny.
  5. Archidiecezjalne Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców zaprasza Nauczycieli i Wychowawców do udziału w tegorocznych rekolekcjach adwentowych, które odbędą się w dniach 25 – 27 listopada br. o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku.
  6. Zapraszamy na pokaz filmu  pt. „Kościół katolicki w Polsce podczas II wojny światowej. Część I”. Pokaz filmu odbędzie się w czwartek, 24 listopada br., o godz. 18:00 w Kinie TON w Białymstoku. Wstęp wolny.
  7. Planujemy w tym roku duszpasterskie odwiedziny rodzin rozpocząć od Adwentu, od mieszkańców Nowego Aleksandrowa. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę.
Udostepnij:
Opublikowano wKRONIKA, OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE