Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne- XXXIII Niedziela Zwykła- 13.11.2022

  1. Dziś obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiary do puszek na Kościół Prześladowany
  2. Dziś na godz.17: 00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie
  3. Dziś także z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. To szczególna okazja, aby zauważyć cierpiących z powodu braku podstawowych środków do życia. Dzisiaj te wszystkie osoby ogarniamy modlitwą. Niech znakiem naszej solidarności będzie wsparcie najbardziej potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej.
  4. W środę przypada Uroczystość NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, Patronki Archidiecezji Białostockiej
  5. Za tydzień spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. na Mszy Św. o 10:30
  6. W następną niedzielę, 20 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Tego dnia obchodzimy święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. O godz. 10: 30 Msza Św. za zmarłego Ks. Krzysztofa Rogożyńskiego w drugą rocznicę śmierci.
  7. Chcemy przygotować stroje na orszak Trzech Króli. Jeżeli ktoś posiada zbędne materiały tekstylne nadające się do uszycia prosimy przynosić do zakrystii lub kancelarii.
  8. Zapraszamy na autokarowa pielgrzymkę do Torunia, na rocznicę Radia Maryja, w sobotę 3 grudnia
  9. W tym tygodniu na budowę plebanii wpłynęły 3 ofiary, razem 1 300 zł.

Ziemska rzeczywistość stanowi jedynie odbicie piękna, którym jest sam Bóg. Pretekstem do proroctwa Jezusa o zburzeniu Jerozolimy była uwaga o wystroju budowli przyozdobionej pięknymi kamieniami i darami. Rozważania na temat budowli, która powstawała już od 46 lat, były pretekstem do wyrażenia o wiele ważniejszej prawdy. Jezus naucza, że Jego uczniów czekają prześladowania. Jest to nieodłączny element życia Kościoła w każdym czasie i we wszystkich okresach, także i w obecnych czasach. Jest do także moment „składania świadectwa”. Bóg nie opuszcza prześladowanych, spieszy im z pomocą przez cnotę męstwa, dzięki której mogą z odwagą świadczyć o Bogu żyjącym na wieki. Niech słowo Boże pobudzi nas do składania odważnego świadectwa o Jezusie.

Udostepnij:
Opublikowano wOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE