Menu Zamknij

Ogłoszenia Parafialne XXVIII Niedziela Zwykła- 10.10.2021

  1. Obchodzimy 21. Dzień Papieski. Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.
  2. Październik to miesiąc różańca. Zapraszamy na nabożeństwo codziennie o godz.17:30, dzieci i młodzież w środę i w piątek. Zachęcamy także do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.
  3. Diecezjalne obchody Dnia Dziecka Utraconego odbędą się 13 października br. w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu Kościelnym. O godz. 19:00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji rodziców, którzy utracili swoje dzieci, a po niej procesja różańcowa przy Sanktuarium, która zakończy się złożeniem zniczy przy pomniku św. Jana Pawła II- Patrona Rodzin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy
  4. Wspólnota Małżeństw Odnowy w Duchu Świętym PETRA zaprasza małżeństwa na WEEKEND Z BOGIEM I  DIALOGIEM  w dniach 15. 06.10 .2021r. Rozpoczęcie rekolekcji w piątek o godzinie  18.00 w sali nr 10 przy Katedrze białostockiej. Organizatorzy zapewniają opiekę dla dzieci. Zapisy i szczegółowe informacje na stronie: www.wspolnotapetra.pl
  5. Msza św. rozpoczynająca diecezjalny etap Synodu  „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”,  odbędzie się w niedzielę, 17 października br., o godz. 11.00 w Katedrze białostockiej, pod przewodnictwem bpa Henryka Ciereszko. Synod, zwołany przez Papieża Franciszka, został otwarty w Rzymie w sobotę 9 października 2021 roku. Jego celem jest rozeznanie drogi na jaką Bóg wzywa Kościół Katolicki w trzecim tysiącleciu. Zapraszamy wszystkich do modlitwy o światło Ducha Świętego na czas trwania synodu.
  6. Msza Święta w intencji Pracowników Służby Zdrowia zostanie odprawiona w święto św. Łukasza, 18 października br., o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy lekarzy, pielęgniarki, położne, ratowników medycznych, farmaceutów oraz innych pracowników świata medycznego. 
  7. Jak co roku, zapraszamy wszystkich Parafian do włączenia się w akcję „Torba Samarytanka”. Dzięki temu możemy udzielać konkretnej pomocy żywnościowej podopiecznym Centrum Pomocy „Samarytanin”. Papierowe torby na żywność znajdziemy na stolikach przy wyjściu z kościoła.
  8. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.
  9. W sobotę 16 października 43. rocznica wyboru papieża Jana Pawła II. Tego dnia zapraszamy do modlitwy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.
Udostepnij:
Opublikowany wOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE