Menu Zamknij

Ogłoszenia Parafialne XXIV Niedziela Zwykła- 12.09.2021

1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy.

2. Dzisiejsze ofiary do puszek zostaną przeznaczone na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary.

3. Dzisiaj o godzinie 12:00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbyła się uroczystość beatyfikacji kard, Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej. Trwajmy w dziękczynieniu za dwoje nowych błogosławionych kościoła polskiego i polecajmy się ich wstawiennictwu.

4. W tym tygodniu:
– w poniedziałek 13 września- wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,
– we wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Msze święte w naszej parafii: 7:00, o 9:00 w intencji mieszkańców Dobrzyniewa Fabrycznego i 18.00.
– w środę 15 września wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,
– w czwartek 16 września – wspominamy świętych męczenników Korneliusza (†253), papieża, i Cypriana (†258), biskupa, gorliwych duszpasterzy i obrońcy wiary;
– w sobotę 18 września wspomnienie obchodzi św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik, patron Polski, dzieci i młodzieży.

5. 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.

6. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do naszej scholii parafialnej. Zapisy u Pani Anety i ks. Marcina. Zechciejmy naszym pięknym śpiewem uwielbiać Pana Boga i wzmacniać wiarę naszej wspólnoty parafialnej.

7. Chłopców i mężczyzn, serdecznie zapraszamy do dołączenia się w  szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza.  Zapisy u księży.

Udostepnij:
Opublikowany wOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE