Menu Zamknij

Spektakl „Tajemnica Eucharystii”

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zapraszaa do obejrzenia spektaklu pod tytułem „Tajemnica Eucharystii”. Przedstawienie inspirowane jest objawieniami Cataliny Rivas.

Poprzez mistyczne doświadczenia spisane przez Catalinę Rivas, boliwijską stygmatyczkę, Pan Jezus i Matka Boża pragną nauczyć ludzi owocnie uczestniczyć w największym wydarzeniu naszego zbawienia, które uobecnia się w czasie każdej Mszy św.

Scenariuszem przedstawienia są słowa Matki Bożej i Pana Jezusa, przekazane Catalinie Rivas. Spektakl przypomina i ukazuje, co naprawdę dokonuje się w czasie sprawowania Najświętszej Ofiary. Oczami tej świątobliwej kobiety oglądamy mistyczną rzeczywistość Eucharystii – udział w niej Matki Bożej, aniołów, dusz zbawionych i cierpiących w czyśćcu. Za pomocą poruszających środków artystycznych widzowie mogą zobaczyć najważniejsze wydarzenie w historii świata – odkupieńczą śmierć Chrystusa na Golgocie – w przejmujący sposób przekazane Catalinie przez Jezusa i Matkę Bożą w mistycznym widzeniu. Oto fragment słów Matki Bożej:

„To cud nad cudami. Powtarzam ci, dla Pana nie istnieje ani czas, ani odległość i w momencie przeistoczenia wszyscy zgromadzeni są zabierani do stóp Kalwarii i znajdują się tam w chwili ukrzyżowania Jezusa.”

Udostepnij:
Opublikowany wKRONIKA, ODNOWA W DUCHU ŚW.