Menu Zamknij

Msza Dziękczynna za plony w Dobrzyniewie Kościelnym

W niedzielny poranek (06.09) zainaugurowano tegoroczne dożynki w gminie Dobrzyniewo Duże. Na uroczystości marszałka Artura Kosickiego reprezentował sekretarz województwa Tomasz Szeweluk. Na uroczystości obecny był europoseł Krzysztof Jurgiel.

Mszę świętą prowadzoną przez Proboszcza Parafii Zwiastowania NMP w Dobrzyniewie Kościelnym Ks. Kan. Leona Grygorczyka, tradycyjnie zwieńczyło poświęcenie przygotowanych przez parafie wieńców. Tomasz Szeweluk odczytał zaś list z podziękowaniami dla rolników od marszałka Artura Kosickiego.

Wszystkim rolnikom z Gminy Dobrzyniewo Duże składam serdeczne podziękowania za ich ciężką pracę i codzienny trud. Zasługuje on na szczególną wdzięczność i szacunek.

Pamiętajmy bowiem, że choć postęp cywilizacyjny przyniósł wiele zmian w rolnictwie, to wciąż w społecznej świadomości jest obecne przekonanie, że dzięki ciężkiej pracy rolnika, codziennie trafia na stoły naszych domów chleb. Niech nigdy go nam nie zabraknie!

Uroczystości w Dobrzyniewie zapoczątkowało odsłonięcie tablicy pamiątkowej upamiętniającej 40 rocznicę założenia Gminnego Związku „NSZZ Solidarność” Rolników Indywidualnych w Gminie Dobrzyniewo Duże. Całe uroczystości dożynkowe w tych trudnych czasach to dla organizatorów prawdziwe wyzwanie. W gminie Dobrzyniewo Duże zdecydowano się ograniczyć je jedynie do odprawienia czterech mszy w miejscowościach Dobrzyniewo Duże, Pogorzałki, Kopisk oraz Kozińce.

Środki finansowe zaoszczędzone w związku z rezygnacją z organizacji części rozrywkowej Dożynek Gminnych zostały przekierowane na budowę szkolnych placów zabaw w miejscowościach Fasty, Nowe Aleksandrowo, Obrubniki i Pogorzałki.

tekst i fot.: Kamil Timoszuk

Źródło: https://www.wrotapodlasia.pl/pl/rolnictwo/msza-dziekczynna-za-plony-w-dobrzyniewie-koscielnym.html

Udostepnij:
Opublikowany wGALERIA, KRONIKA