Menu Zamknij

OGŁOSZENIA PARAFIALNE- 19.07.2020- XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś rozpoczynamy tydzień św. Krzysztofa – modlimy się za polskich misjonarzy.
  2. Jutro przypada 38-rocznica śmierci Ks. Proboszcza Bronisława Sadowskiego.
  3. Jutro o godzinie 10.00 w naszym kościele Msza święta w intencji Policji województwa podlaskiego. Przewodniczy ks. Biskup Henryk Ciereszko z udziałem Kompanii Honorowej i pocztów sztandarowych.
  4. W środę w naszej Parafii uroczystość św. Marii Magdaleny – Patronki Parafii. Msze św. o godzinie 7.00 9.00 i 18.00 Odpust został przeniesiony na niedzielę – główna Msza Św. z procesją o godzinie 12.00.
  5. W sobotę święto św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa. W tym dniu możemy poświecić pojazdy. O godzinie 19.00 Msza św. na cmentarzu grzebalnym za zmarłych parafian. Zapraszamy na tę Mszę świętą i na odpust jak najwięcej wiernych i gości.

W tym tygodniu łączy nas w Parafii Uroczystość odpustowa św. Marii Magdaleny – Patronki Parafii. Trzeba nam wszystkim korzystać z tych łask otrzymywanych od Pana Boga i umacniać się przede wszystkim w wierze. Odpust jaki otrzymujemy w taką uroczystość uwalnia nas od kar za grzechy, umacnia w życiu duchowym, Starajmy się z tego skorzystać przez obecność na mszy świętej  i Komunii świętej (nie ma dyspensy od uczestnictwa we mszy świętej niedzielnej), korzystajmy całymi rodzinami, pamiętajmy o dzieciach i młodzieży, których po tej przerwie jest jeszcze mało w kościele. Dziękujemy Panu Bogu za otrzymane łaski, musimy pamiętać, że od każdego z nas zależy „czyja będzie Polska” a szczególnie teraz kiedy musimy bronić wartości narodowych, patriotycznych, religijnych, chrześcijańskich i katolickich. Maryja – Królowa Polski i Patronka Parafii jest z nami, a pod jej płaszczem i opieką czujemy się wolni i bezpieczni.

                                     Ks. Proboszcz

Udostepnij:
Opublikowany wKRONIKA