Menu Zamknij

Zbliża się Niedziela Palmowa

Drodzy Parafianie

                Zbliża się Niedziela Palmowa. Jesteśmy gotowi udać się do naszych świątyń z palmami, które przypominają nam uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Wszyscy chcielibyśmy poświęcić przyniesione palmy i radośnie śpiewać „Hosanna na wysokości”. Tym razem pobłogosławimy je prywatnie w domach wśród rodziny.               
W Niedzielę Palmową podczas Mszy Świętej czyta się opis Męki Pańskiej. Rozważamy ten tekst i przekonujemy się jeszcze raz, że to wszystko działo się z miłości Boga do człowieka. Jakże wielka jest ta miłość, gdzie chodzi tylko o zbawienie człowieka, o zbawienie każdego z nas.
Pan Jezus przychodzi do Jerozolimy mimo różnych niebezpieczeństw i zagrożeń – nawet własnego życia. Chce być ze wszystkimi. Dzisiaj także przychodzi i jest z nami we wszystkich naszych sprawach na co dzień. Dziękujemy za to Bogu. Nie jesteśmy sami. To nas umacnia, a szczególnie w chwilach trudnych, ciężkich i wymagających.
Słuchając Męki Pańskiej muszę ciągle dawać odpowiedzi na pytanie: po której jestem stronie wśród tych, którzy szli za Jezusem i wydawali różne okrzyki i przyjmowali różną postawę?

Wołajmy razem z Apostołami: „Panie przymnóż nam wiary”. Wspólnie prośmy słowami modlitwy:
 „Głosie Chrystusa, wołaj na nas, gdy oddalamy się od Ciebie.
Oczy Chrystusa, patrzcie na nas, kiedy potrzebujemy odwagi i otuchy.
Dłonie Chrystusa, namaśćcie nas, kiedy czujemy się słabi i udręczeni.
Ramiona Chrystusa, podnoście nas, kiedy potykamy się i upadamy.
Serce Jezusa pomóż nam kochać innych, tak jak Ty nas umiłowałeś.

Składam serdeczne„Bóg zapłać” za dobrowolne ofiary przekazane bezpośrednio lub na konto parafii (numer konta znajduje się na stronie internetowej) na codzienne potrzeby parafii w tych trudnych i szczególnych dniach kiedy nie ma wiernych na nabożeństwach.

Zachęcam do korzystania z transmisji Mszy Świętej i nabożeństw z błogosławieństwem palm w środkach masowego przekazu

Ks. Leon

Udostepnij:
Opublikowany wOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE