Menu Zamknij

01.12.2019 Pierwsza niedziela Adwentu

Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji.

 1. Dziś rozpoczynamy adwent, czas oczekiwania na Narodzenie Pana Jezusa.
 2. Zapraszamy na msze św. roratnie. Dzieci i młodzież w środy o 18,00, dorosłych w soboty o 7,00. Zapraszamy z lampionami.
 3. Zachęcamy do nabywania świec na stół wigilijny. (w zakrystii)
 4. Od dzisiejszej niedzieli będzie możliwość nabycia opłatków na stół wigilijny przy tablicy ogłoszeń. Pan organista nie będzie roznosił opłatków po domach prywatnych. Ofiary za opłatki przeznaczone są na całoroczną premię. Za wszystkie ofiary pan organista składa serdeczne Bóg zapłać.
 5. W następną niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na Kościół na Wschodzie.
 6. Również w następną niedzielę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 7. Składamy serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy wzięli udziału w dwóch akcjach organizowanych przez Caritas Archidiecezji Białostockiej z okazji III dnia Ubogich.
 8. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, pierwszy piątek, Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, oraz pierwsza sobota, Nabożeństwo do Najświętszego Serca Maryi Panny. W środę wspomnienie św. Barbary, patronki górników, zaś w piątek wsp.św. Mikołaja Biskupa.
 9. W związku z pierwszym piątkiem miesiąca zapraszamy młodzież klas 7 i 8 (oraz wszystkich chętnych )na mszę o 18,00. Po mszy odbędzie się spotkanie, pod tytułem „Świeć przykładem – Noś odblaski”, które poprowadzi policja z wydziału Ruchu drogowego. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 10. Zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce na rzecz podopiecznych Białostockiego Hospicjum dla dzieci. Celem jest zbiórka akcesoriów niezbędnych dla dzieci tj. pampersów, podkładów higienicznych, chusteczek nawilżających, szamponów, płynów do kąpieli, pościeli dziecięcej. Prosimy o przynoszenie akcesoriów do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrzyniewie Dużym ul. Białostocka 23 do 13.12.2019r. w godz. od 7,30-15,30.
 11. W dniu dzisiejszym można składać intencje dla grupy modlitewnej Odnowy w Duchu Świętym.

Udostepnij:
Opublikowany wKRONIKA, OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE