Menu Zamknij

2 czerwca 2019 r. – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. W ubiegłą niedzielę na potrzeby CARITAS zebrano u nas 700 zł. Dziękujemy też za hojne ofiary indywidualne, które ciągle płyną z okazji Jubileuszu – zarówno w formie pieniężnej, jak też i wkładanej pracy, czy też materiałów do odświeżenia wnętrza i otoczenia naszego kościoła. Za wszystko składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!
 2. Dziś jest dostępny kolejny numer „Dróg Miłosierdzia”, zaś przed kościołem są zbierane ofiary do puszek na potrzeby Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
 3. Rozpoczęty dziś tydzień, to czas nowenny do Ducha Świętego. Dlatego szczególnie w tych dniach przyzywajmy Jego łaski i mocy – w liturgii i modlitwach prywatnych. Natomiast w przyszłą niedzielę – w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – za odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można będzie
  uzyskać odpust zupełny. Przed kościołem natomiast młodzież z Diakonii Misyjnej Ruchu Światło-Życie z naszej archidiecezji będzie zbierać ofiary na pokrycie kosztów wyjazdu na Misje w czasie tegorocznych wakacji. Czwartek w czasie nowenny będzie czasem
  wspólnej modlitwy kapłanów – o świętość – w Sokółce, zaś w sobotę Ks. Abp Metropolita wraz z Radą Ruchów Katolickich zapraszają na modlitewne czuwanie w wigilię Zesłania Ducha Świętego. Szczegóły – na stronie internetowej.
 4. Czas nowenny i Uroczystości Zesłania Ducha Świętego dla naszej parafii jest w tym roku szczególny, gdyż już za tydzień obchodzimy nasz JUBILEUSZ 500-LECIA. W związku z tym wydarzeniem prosimy o uważne wysłuchanie najważniejszych informacji:
  -W kościele trwa ekspozycja prac wyróżnionych w konkursie plastycznym;
  – Dziś, po Mszy św. o godz. 12.00, odbędzie się zapowiadany koncert kwartetu „Tre Donne”;
  -Bezpośrednim przygotowaniem do Jubileuszu będzie dla nas trzydniowe ODNOWIENIE MISJI ŚW., które poprowadzi ubiegłoroczny misjonarz, redemptorysta – o. Zbigniew Podlecki. Msze św. z nauką rekolekcyjną będą w najbliższy czwartek, piątek (są to I czwartek i I piątek miesiąca) oraz sobotę: o godz. 9.00 i 18.00.
  -Piątek będzie dniem intronizacji Pisma św. w rodzinach, zaś sobota – dniem zawierzenia Najśw. Sercu Pana Jezusa.
  -W ostatnim dniu Misji będzie też dodatkowa Msza św. dla chorych: -o godz. 11.00, sprawowana w intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów parafii.
  -Sobota będzie także dniem spowiedzi – zaproszeni kapłani przybędą do konfesjonałów pół godziny przed każdą z tych trzech Mszy św.;
  -Prosimy o odświętne udekorowanie domów – szczególnie na trasach dojazdowych do kościoła od strony Białegostoku i Knyszyna;
  -Potrzebujemy rąk do pracy przy rozstawianiu stołów i namiotów oraz przy ich składaniu: w sobotę o godz. 16.00 i w niedzielę o 21.00;
  -W niedzielę od samego rana będzie wyłączony z ruchu utwardzony parking przed kościołem – prosimy o parkowanie na pozostałych parkingach;
  -Nie będzie też za tydzień Mszy św. o godz. 18.00 – uroczysta SUMA
  JUBILEUSZOWA o 12.00 będzie ostatnią Mszą św. tego dnia;
  -Po sumie rozpocznie się FESTYN, który potrwa do godz. 21.00 – jego bogaty program jest dostępny na plakatach.
 5. Na zakończenie duchowych przeżyć tego dnia odbędzie się kolejna edycja Koncertu Uwielbienia Bogu Dźwięki, który rozpocznie się już o 20.30 przed białostocką katedrą.
Udostepnij:
Opublikowany wOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE