Menu Zamknij

Archanioł Michał już z nami!

W piątek około godziny 19:00 przybyła do naszej parafii figura św. Archanioła Michała. Figurze towarzyszy przez dwóch Michalitów: ksiądz Marcina Kałwik i brat Andrzej Zimny, którzy przez trzy dni nawiedzenia będą prowadzić nabożeństwa, głosić Słowo Boże i modlić się we wszystkich intencjach, z którymi do św. Michała przyjdziemy.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 18:30 nabożeństwem przygotowania, w czasie którego ks. Marcin opowiedział kim są Aniołowie, jaką rolę odgrywają w Bożym planie zbawienia, w jakich sytuacjach pojawiają się w Piśmie Świętym oraz o tym, że możemy się do nich, a zwłaszcza do św. Michała zwracać o wstawiennictwo w każdej trudnej sytuacji. Przedstawił także historię objawień św. Michała w grocie na górze Gargano we Włoszech pod koniec XV wieku.

Następnie w uroczystej procesji wszyscy obecni udali się na parking za kościołem, gdzie specjalnie przygotowanym autem-kaplicą przywieziono figurę. Ze śpiewem została ona wniesiona do kościoła. Obok figury niesiona była korona św. Michała.

Przed rozpoczęciem Eucharystii ksiądz Proboszcz nałożył na głowę figury św. Michała koronę. Podczas Mszy Świętej ks. Marcin wygłosił do zebranych kazanie m.in. o tym jak Aniołowie mogą zmienić nasze życie jeśli tylko ich o to poprosimy.

Udostepnij:
Opublikowany wKRONIKA