Menu Zamknij

Boże Ciało 2014

Czerwiec jest miesiącem związanym z uroczystością Bożego Ciała. Jednak w tym roku, te wielkie święto przyniosło naszej wspólnocie parafialnej czas pożegnania proboszcza ks. Andrzeja Horaczego. Jego sześcioletnia posługa duszpasterska w Dobrzyniewie minęła pod znakiem kontynuowania pracy ks. Józefa Zubowskiego. Był to czas sprawnej administracji parafią poprzez liczne inwestycje oraz renowacje zarówno wnętrza kościoła, jego otoczenia, jak i cmentarza czy też plebanii. Dodatkowo nasza parafia znalazła swoje miejsce w sieci poprzez stworzenie strony internetowej, której pomysłodawcą był ks. Andrzej.

Uroczystość podziękowania za duchową opiekę nad naszą wspólnotą ks. Andrzeja odbyła 19 czerwca 2014 rok. Swoją wdzięczność za sześcioletnią posługę księdza proboszcza wyrazili nie tylko parafianie. Słowami wdzięczności żegnały go również władze Gminy Dobrzyniewo Duże, grupy parafialne oraz przedstawiciele wsi. Uroczystość Bożego Ciała zakończyła się tradycyjnie procesją eucharystyczną ulicami Dobrzyniewa Kościelnego.

Udostepnij:
Opublikowany wKRONIKA