Menu Zamknij

Wielki Czwartek – Święto Kapłańskie

Wielki Czwartek to wspomnienie ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Jest to więc święto wszystkich kapłanów.
Św. Jan Maria Vianney napisał:
„Gdybyśmy nie mieli sakramentu Kapłaństwa, nie mielibyśmy Pana. Kto Go umieścił w tabernakulum? Kapłan. Kto przyjął naszą duszę u początku jej życia? Kapłan. Kto ją żywi, by dać jej siłę na wędrówkę? Kapłan. Kto ją przygotuje na spotkanie z Bogiem, obmywając ją po raz ostatni we krwi Jezusa Chrystusa? Kapłan, ciągle kapłan. A gdy dusza będzie umierała, kto ją ożywi, kto jej udzieli ciszy i pokoju? I tu kapłan. Nie można sobie przypomnieć ani jednego dobrodziejstwa Boga bez spotkania obok tego wspomnienia obrazu kapłana.”

Drodzy Kapłani – Księże Andrzeju, Księże Józefie, Księże Sławomirze i Księże Józefie – dziękujemy Wam, że odpowiedzieliście na głos Chrystusa, który wezwał Was do pójścia za Nim. Dziękujemy za Waszą pracę w naszej parafii. Dzięki Wam – my możemy przybliżać się do Chrystusa. Dziękujemy za każdą Eucharystię, kazanie, spowiedź, modlitwę, błogosławieństwo, za wszystkie udzielone sakramenty i za wszystkie łaski, które dzięki Waszej posłudze otrzymaliśmy od Pana. Jesteśmy także wdzięczni za Waszą serdeczność, uśmiech, życzliwość, otwartość, wszelką pomoc i poświęcony czas.

Życzymy Wam, abyście byli wierni Chrystusowi. Niech On obdarza Was Swymi łaskami. Życzymy zdrowia, uśmiechu, radości, życzliwych ludzi na swej drodze. Życzymy, abyście wzorem Chrystusa byli Dobrymi Pasterzami i osiągnęli świętość!

Owe życzenia kierujemy także w stronę wszystkich kapłanów pochodzących z naszej Parafii, jak również do tych, którzy w Dobrzyniewie pełnili kapłańską posługę.

Szczęść Wam Boże!

Udostepnij:
Opublikowany wKRONIKA