Menu Zamknij

Pierwszy Festyn Parafialny już za nami

Dnia 25.07.2010 odbył się w naszej parafii festyn z okazji odpustu św. Marii Magdaleny. Całość rozpoczęła uroczysta suma której przewodniczył Ks. prof. Tadeusz Krachel. W czasie Mszy Świętej śpiewał chór parafialny oraz grała orkiestra. Msza zakończyła się uroczystą procesją eucharystyczną prowadzoną przez ks. kanonika Józefa Makowskiego.
Po uroczystościach kościelnych odbył się festyn na błonach za plebanią. Atrakcjami festynu były: występ orkiestry z Czarnej Białostockiej, pokaz szarży ułańskiej, występ scholi parafialnej „Nutki Boże” oraz zespołu Siloe. Zespół Siloe zagrał piosenki do tańca co też skwapliwie część z obecnych wykorzystała.
Te atrakcje odbywały się na scenie lub na specjalnie wydzielonym placu (Ułani). Obok sceny były ustawione stoiska: z loterią (cieszyła się ona największą popularnością), z ozdobami wykonanymi przez nasze dzieci i młodzież, z ciastem, daniami z grilla, napojami zimnymi, kawą i herbatą.
Oprócz tego był punkt prowadzony przez Maltańską Służbę Medyczną. Można było się tam nauczyć udzielania pomocy przedmedycznej, osoby starsze korzystały z możliwości zmierzenia ciśnienia tętniczego i poziomu cukru we krwi. Niedaleko MSM była możliwość poproszenia o narysowanie karykatury, rysowała je absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu.

Dziękujemy wszystkim za okazaną życzliwość i wsparcie w przygotowaniu festynu parafialnego. Uzyskana pomoc sprawiła, że festyn był niesamowicie atrakcyjny.

Udostepnij:
Opublikowany wKRONIKA